Vše o volně stojících vanách!

Přestože se objevily v dřívějších záznamech, byly populárnější od 18. století. V té době byla do obývacího pokoje postavena volně stojící vana, naplněná vodou a vstoupila do ní dáma. Voda byla speciálně pudrována, aby zakryla osobu, která se koupala. Nebylo to příliš intimní. To se změnilo, až když se vany z lehčích, přenosných materiálů staly populárními.

mramorová koupelna s volně stojící vanou

Vany dnes

Lze říci, že volně stojící vany nikdy nevyšly z módy. V 70. letech minulého období byly velmi populární. Poté, na nějakou dobu, byly vybírány obezděné modely častěji, kvůli menším velikostem koupelen. Dnes jsou tyto modely opět velmi populární. Liší se však velmi od vany před několika desítkami let, dokonce i materiálem, ze kterého byly vyrobeny. Mezi nejoblíbenější patřily vany vyrobené z oceli, umělého mramoru a akrylu.
bílá koupelna s volně stojící vanou

Akrylátové vany

Vany vyrobené z akrylu dnes patří mezi nejvíce nakupované. To není překvapivé, protože tento materiál má mnoho výhod. Nejprve je jeho povrch hladký, takže nečistoty se snadno neusadí. Čištění povrchu je jednoduše bezproblémové. Akryl je teplý a lehký. A výrobky z toho nejsou ty nejdražší.

Pokud již někdo měl ocelovou nebo smaltovanou železnou vanu, budete cítit ty obrovské rozdíly mezi akrylem. Teplý akrylát zvyšuje pohodlí při koupeli a je příjemný na dotek. Díky tepelně izolačním vlastnostem si můžete užít horkou vodu déle. Tyto modely jsou také zvukotěsné, díky čemuž jsou jejich použití diskrétnější. Akrylátové vany jsou také hygienické. Akryl sám má ve své struktuře stříbrné ionty, tj. složky, které účinně inhibují růst a množení bakterií.

Není vana, jako vana

Při výběru vany vyrobené z akrylu bychom měli také věnovat pozornost její kvalitě. Ukazuje se, že ne všechny modely byly vyrobeny ze stejného dobrého materiálu. V Číně je mnoho van, které rychle popraskají, změní barvu na žlutou a poškrábanou. Proto je vždy dobré vybrat je od dobrých a osvědčených výrobců. Při výběru vany je vždy vhodné se ptát na akrylát, zda je vana pokryta pouze vrstvou akrylu, nebo zda byla vyrobena zcela z něj.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup