Víte, jak získat hypotéku, když vás banka odmítne? Poradíme vám!

Získat v dnešní době půjčku nebo hypotéku je pro mnoho lidí téměř nemožné. Přesto existuje řešení, které vás vytáhne z problémů, když vás banka odmítne.

Víte, jak získat hypotéku, když vás banka odmítne? Poradíme vám!

Je stále těžší získat půjčku či hypotéku a to jak pro firmy, tak pro jednotlivce. Banky mají poměrně přísná pravidla, která si ověřují pečlivě a jestliže u vás najdou jen jedinou známku pochybností, úvěr jednoduše zamítnou. V dnešní dost těžké a nejisté době to může představovat obrovský problém zejména pro firmy a drobné podnikatele. Je vůbec možné dnes ještě dosáhnout na půjčku, když jste v registru dlužníků nebo nemáte dostatečné příjmy, které se vejdou do tabulek bankéřů?

pexels-photo-3943746

Všechno jde, člověk musí vědět, jak na to

Dobrou zprávou je, že to skutečně jde. Pokud vás banka odmítla a vy přemýšlíte, jak získat hypotéku, věřte, že vám může pomoci už jen nebankovní společnost. V lidech některé takové společnosti vyvolávají nedůvěru a pochyby, ale obávat se nemusíte vždy. Musíte si správně vybrat – například společnosti nabízející americkou hypotéku jsou skutečně férové, nabízejí dobré podmínky a všechno bude klapat, jak má. Dokonce můžete docílit i stejných a možná i lepších podmínek, než právě v bance. Především se nemusíte bát vysokých úroků, poplatků předem nebo doby splácení a výše splátek.

pexels-photo-259165

Jak to funguje v praxi?

V podstatě je žádost o takovou hypotéku velmi snadná. Vše se dá vyřešit přes internet a schválení může přijít už do čtyřiadvaceti hodin od podání žádosti. Všechno, co pro to musíte udělat, je samozřejmě podání žádosti a doložení dokumentů a fotografií, které napovídají, čím, jakou nemovitostí a v jaké výši můžete ručit. Ano, tohle je obvykle jediná podmínka – záruka nemovitosti. Pro podnikatele je postup snadnější, pokud si chce takto půjčit fyzická osoba, bývá proces poněkud složitější a výpis z registru nebo doložení příjmů jsou mnohdy potřebné. V případě, že nemáte čím ručit vy, může to za vás udělat rodinný příslušník či známý. Půjčit si pak můžete až do sedmdesáti procent hodnoty ručené nemovitosti s úrokem stejným či nižším, jaký by vám nabídla i banka.

Banky nejsou vždy jediným a tím nejlepším řešením!