Boj s horkem

Bohužel, je to tak. Jistě si pamatujete, jak jste se v mládí potili v biografu a později v kině. Ano, kdysi se kinu říkávalo biograf. Nevím, jak se tomu říká dnes, prý snad sinemá, nevím. V každém případě jsem byl jen jednou a musím uznat, že jedině klimatizace mne přivedla k nadšení. Dříve jsem se po deseti minutách filmu potil jako dveře od chléva a tady nic.

Kino

Tato důmyslná věcička na boj proti horku je i v busech a tramvajích a je velmi zajímavé poslouchat hádky kvůli otevřenému oknu. Někteří lidé totiž stále nepochopili to, jak klimatizace funguje.

Tyto přístroje jsou i v obchodech a obchůdcích a je velmi příjemné do nich vstoupit. Jít ven už je to horší. Chodím denně do malého krámku a pokud není nikdo přítomen, tedy nikdo z nakupujících, rád si vychutnám chladný vzduch z klimatizace na zdi. A ven se mi nechce. Takže stojím opřený o bedny s pivem a čekám, až někdo přijde a pak teprve odcházím.

Vyústění klimatizace

Toto zařízení se více a více objevuje i v běžných domácnostech. Pořizují si je běžní uživatelé, kteří chápou, že proti vedru se nedá bojovat jinak nežli tímto způsobem. Tedy, bojovat se samozřejmě může i jinak, ale výsledek bude nic moc. Bude-li vůbec jaký. Ventilátor je sice dobrá věc, ale dělá průvan a když vám nafouká do ucha, máte se na co těšit. Také na klouby to nepůsobí zrovna příznivě, o hlavě a zádech je snad i zbytečné psát. Klimatizace, je-li správně seřízena a nastavena problémy nedělá. I když zlé jazyky tvrdí něco o nemocech z ní, je to nesmysl. Za případné zdravotní komplikace nemůže klima samotná, ale její špatné nastavení a seřízení. Pokud víte, že nesnášíte prudké tepelné přechody, je nutno si nastavení pohlídat. Jsou-li venku třicítky, není dobré dát klimatizaci na méně nežli dvacet. Pokud si ji tedy míníte pořídit, nejlépe u klimatizace Praha, neváhejte a budete mít doma velmi příjemné prostředí, třebaže venku budou kvůli horku i ptáci chodit pěšky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup