Chrání a ohřívají zároveň

Pokud si chcete pořídit na zahradu bazén, je ten nejlepší čas. Jsou totiž velice levné. A to nejen samotné bazény, ale i další případné doplňky.

Chrání a ohřívají zároveň

Koupit si dnes bazén není ani zdaleka tak vysokou investicí, jako tomu bylo ještě v minulé dekádě. Zahradní vodní plochy v posledních letech docela zlevnily, a to je také důvod, proč jich je vidět stále více a více. Řeč však není od standardních bazénech, které jsou kompletně zapuštěné do země. Ty jsou i přes slevy stále velice drahé. A navíc člověk musí rozkopat půlku pozemku proto, aby si mohl v létě zaplavat. Myšleny jsou primárně nadzemní modely, které sice neposkytují dospělému člověku tolik místa k plavání, ale za to jsou nejen levné, ale snadno se montují a daleko lépe i udržují.

Plavecký závod

A že údržba bude potřeba. A to nejen čištění vždy před zahájením koupací sezóny, ale i po ní. Krom toho bude potřeba dnes a denně dohlížet na kvalitu vody. Pokud ta klesne, vězte, že koupání už pro vás nebude tak radostné jako dříve. Aby se tak nestalo, měli byste pořídit všechny vhodné doplňky, které se k tomuto účelu standardně využívají.

Vynoření z vody

Základem jsou samozřejmě různé chemické prostředky typu chlór. Ty fungují velice efektivně a udržují vodu v bazénu dostatečně čistou. Ovšem kupříkladu takový chlór není úplně tou nejlepší dezinfekcí, kterou můžete používat. Existují i další, třeba preparáty s aktivním kyslíkem nebo vysoce léčivá mořská sůl. Tyto dezinfekční prostředky jsou ale finančně náročnější, a proto po nich není taková sháňka. Navíc ani samotná chemie často nestačí. Je dobré si pořídit i jiné druhy ochrany, třeba solární plachty Chlorito.cz.

Již delší dobu se jedná o standardní doplněk, který dnes využívá kde kdo. Cena je poměrně nízká, užitečnost ale velmi výrazná. Tento druh plachet se dá využít jako ochrana vody před nečistotami všeho druhu, ale zároveň i jako relativně funkční ohřívač. Díky tomu udržíte vodu v bazénu nejen čistou, ale zároveň i teplou jako kávu. Ovšem pouze za příhodných podmínek, když svítí sluníčko. V opačném případě je efekt dosti bídný.