Proč začít podnikat?

1. Svoboda
Podnikání znamená být svým vlastním šéfem, který rozhodne kdy, jak a na čem budete pracovat. S nově nabytou svobodou budete mít větší kontrolu nad směrem, kterým se váš život ubírá. Konečně se všechno úsilí nebude úročit pro rozmary nadřízených, ale pro vás samé.
muž s mobilem
2. Bez nudné rutiny
Pokud člověk nepřijímá nové podněty, nejsou před něj stavěny nové výzvy, zakrní. To se vám však nestane, pokud odkryjete oponu podnikání. Jako podnikatel se budete každý den setkávat s něčím novým. Rozmanitost problémů poskytne nejen možnost seberozvoje a vzdělávání se.

3. Vybíráte si lidi, s nimiž pracujete

Když jste zaměstnáni, málokdy si můžete volit, s kým budete pracovat. Jakmile začnete podnikat, můžete si vybírat, koho zaměstnáte a s kým budete obchodovat. Můžete zaměstnat i přátele a rodinu. Ať už jste okolními lidmi více či méně ovlivněni, pokud se obklopíte těmi správnými a pozitivními lidmi, změní se každý váš den i život k lepšímu.

4. Finanční nezávislost

Pravděpodobně nejsilnějším důvodem hovořícím pro podnikání je finanční nezávislost. Ať už toužíte po brzkém odchodu do důchodu, dlouhém bankovním zůstatku nebo zlatých cihličkách, svoji finanční situaci budete mít plně ve svých vlastních rukou. Peníze vám možná štěstí nekoupí, ale hledat ho bude o mnoho snazší.
ruční gesto
5. Můžete změnit svět

Tento bod můžete považovat za přitažený za vlasy. To v konkrétní situaci nejspíše je. Kdo však nikdy nezatoužil po tom, aby celý svět nesl otisk jeho vlastní práce? Steve Jobs, Elon Musk nebo Tomáš Baťa to už dokázali. I svým příběhem můžete ovlivnit životy ostatních.

6. Volný čas

Podnikání a volný čas mohou znít protichůdně. Pokud však budete mít později schopné
zaměstnance a zavedenou firmu, nepochybně vám zbyde více času nejen na rodinu a přátele.

7. Současná doba

Svoboda podnikání, kterou současná doba přináší, vytváří lepší podmínky pro podnikání, než kdy v historii byly. Žijeme v době hojnosti, která podnikání přeje. Není proto omluvy, proč nemůžete začít právě dnes.