Přivolejte sever k sobě domů

Skandinávský styl je poměrně oblíbený vzhledem k jeho jednoduchosti, přírodnímu vzhledu a vzdušnosti. Sami si proto můžete sever přinést domů a pozměnit svůj styl, aby váš byt dosáhl více pohodové atmosféry. Nějaké tipy, jak přinést kus tohoto stylu k sobě domů poznáte i nyní.
            Důležitým prvkem takového bydlení je vzdušnost a jasnost. Mít velká okna je jen výhodou. Nesnažte se zbytečně okna zakrývat, naopak se snažte využít jejich prostoru co nejvíce, aby se vám do pokojů dostalo co nejvíce světla.  Večerní soukromí je často v naší zemi očekávané, jelikož bydlíte v bytech, ze kterých dohlédnete do cizích domovů, avšak seveřané závěsy nepoužívají téměř vůbec. Jejich vděčnost za světlo je ovlivněná severským počasím.
skandinávský styl bydlení
            S tím se pojí i světlé barvy, které seveřané používají právě kvůli tomu, aby byt ještě více nechali prokouknout. Jistě vás hned napadne bílá, ale také krémová, šedá, ale i další takové odstíny. Ty se totiž také nejvíce hodí k nábytku.
            Ten by měl být dřevěný. Samozřejmě by bylo nejlepší, kdybyste vybírali pravý kvalitní dřevěný nábytek, ale ne vždy se to podaří. Taktéž se můžete pokusit doplnit nábytek o bílé kousky, například bílé stolky, nebo nějaké police. Díky světlosti a bílým barvám dřevěný nábytek ještě více vynikne, avšak váš byt zůstane stále decentní.
schody nad krbem
            A to je základem pro správný skandinávský dům. Jednoduchost doplněná o drobné dekorace a kontrasty, které nebijí do očí. Rozhodně nemusíte šetřit svíčkami, které seveřané taktéž opravdu milují. Umístěte je, jak je vám libo. Ať už na stolky, na police či parapet. Zbytek volného místa můžete vyplnit fotografiemi a drobnými dekoracemi. Výzdobu můžete doplnit i přírodninami, třeba větvemi vloženými do skleněné vázy.
            No a abyste s tím pohodlím za každou cenu nešetřili, pořiďte si měkké pletené deky, chlupaté pokrývky a pohodlné polštáře. Můžete si být jistí, že se do svého domu budete vracet s mnohem větším nadšením.