Jak si udržet mužný zdravý náhled a chuť do života

Muž drží slovo a pusu, možná tak z pohledu ženy 😉 V lepším slova smyslu je vždy po boku ženy, když ona potřebuje, dokáže si s ní povídat, tzn. přeloženo – vyslechne a nedává nevyžádané rady. Je galantní, nezapomíná na výročí, svátky ani narozeniny, překvapuje ji romantickými dárky. Ví co má ráda, dokáže jí vyčíst přání z očí, v neposlední řadě respektuje její přítelkyně.
gesto rukou
Z pohledu muže? Úplně normální věci – muž drží slovo, je na něho spolehnutí, postará se o rodinu, má kamarády, se kterými čas od času „po chlapsku“ proberou život, má minimálně jednu zálibu (kromě sexu), kterou s chutí provozuje. Ví, že narůstající věk neznamená zkysnout, ale žít plně a aktivně.
Co se mně za můj mužný život podařilo?
Dostál jsem triádě – zasadil strom, zplodil syna, postavil dům.
Stromů jsem zasadil víc než dost, syna jsem zplodil rád, jen ta stavba domu mi vzala pár let života, pár let dovolených, dala pár zničených kloubů a do konce života práci na dodělávkách a opravách. Ale přesto jsem rád, že jsem „překonal“ sám sebe, léta strádání oželil, do stavby se dal a dům svépomocí postavil.
Stárnutí se dá prožívat různě. Třeba můj soused důchodcovského věku si nechává barvit vlasy, aby skryl šediny a působil mladším dojmem. Jsou i tací, kteří podvádějí své ženy s mladšími milenkami, v lepším případě se kvůli tomu rozvádějí a v horším plodí v pozdním věku děti, bůhví čí jsou ….
milenci na zemi
A jakých projevů stárnutí si nejvíce všímám a jak k nim přistupuji?Inu, já se v rámci upevňování zdraví s chutí věnuji pravidelnému sexu, který působí coby prevence proti rakovině, psychickým poruchám, zvyšuje imunitu, posiluje svaly, zmenšuje stres, zlepšuje krevní tlak. Je vynikajícím lékem proti chřipce i depresi! Nehledě na to, že snižuje riziko infarktu, protože má vliv na zdravé fungování srdce. Však se srdce při radovánkách pěkně rozproudí a pak … Takže v neposlední řadě má sex, dle mého názoru, i velký vliv na kvalitu spánku. Usínání je snazší, protože rázem zapomenete na starosti, krásně se uvolníte a propadáte se do zdravého spánku.
No řekněte, je něco příjemnějšího a zdravějšího, co můžu udělat pro své zdraví a zdraví mé ženy??