Vnímají děti módní trendy?

My dospělí, vnímáme svět módy a nejnovějších trendů zcela vážněji, než naše děti. Nebo si to jenom myslíme. Už i děti zcela mladého věku, si chtějí vybírat a držet se toho, co momentálně „frčí“. Pokud nad tím kýváte hlavou, neměli by jste. Dnes, už si málokteré dítě rádo oblékne věci, po starším sourozenci, chtějí být prostě „IN“.
zkřížené nohy

Co oči nevidí….

Pokud vás zaráží myšlenka vašeho dítěte, že by si přálo nejnovější módní výstřelek, není to nic neobvyklého. Pravděpodobně to někde viděl a zjistil, že to mají dnes už všichni a pokud nechce vyčnívat, bude to muset mít taky. Bez ohledu na to, jestli se do toho příští rok navlékne, nebo to bude ležet zaprášené ve skříni, i kdyby vás to stálo velké peníze.
krásné děti
Proč dětem dopřát něco, co vehementně „potřebují“?
· Společnost– to, jak vaše dítě vnímá okolí, zajímá nejenom jeho, ale určitě i vás. Pokud to znamená, že mu koupíte drahé tenisky, nebo „tuctovou“ mikinu, tak mu to pořiďte, o nic nejde.
· Jejich city– dívat se na smutné dětské oči nelze. Alespoň ne dlouhodobě. Sami víte, že jim dříve, nebo později podlehnete a jednoduše jim to koupíte.
· Radost– vy snad nechcete udělat vašim dětem radost pořízením něčeho, po čem by jste se jindy jen tak nerozhlídli? A ještě když víte, že jim to udělá úplně největší radost?
· Žádný boje– taky se vám stalo (a ne jednou), že jste se s vašimi dětmi chytli kvůli nějakému oblečení? To, že vám přijde naprosto v pořádku obléknout si nějaké věci, jim může připadat, jako krok do módního pekla.
· Prostor se projevit– to, že vaše dítě už začíná rozpoznávat, co se mu líbí a co ne, značí i o jeho schopnosti projevovat svoji osobnost. Dejte mu prostor, ať ukáže jaký je a co za kousky, chce nosit.
· Eso v rukávu– i takhle se můžete, jako rodiče zapříčinit o to, aby jste své děti přiměli k něčemu, do čeho se jim nechce, nebo by to „zadarmo“ neudělali. Dejte jim motivaci, že pokud vám udělají službu, oplatíte ji zpátky.
šála s proužky
Oblečení, dělá člověka. Je to reprezentativní oděv, který o nás něco napovídá a má přiblížit to, jak se na sebe, jako lidi díváme. I naše děti potřebují mít prostor, aby se cítili za každé situace dobře. Dodá jim to pocit stabilního sebevědomí. Berte v potaz, že je můžete naučit, jak si na to můžou vydělat sami, ale pokud na to ještě nestačí, neberte jim možnost jít s dobou a módou.