Čím nám internet šetří čas

Již jsme si tak nějak zvykli na online prostředí. Automaticky zapínáme internet na počítači nebo mobilním telefonu, aniž bychom si uvědomili, že ještě před nějakými 10 – 15 lety jsme takové možnosti neměli. Online prostředí se stalo naším kamarádem všedních dnů. V čem všem nám dnes internet usnadňuje život?
Náhražka knih
Hledáte recept, historické souvislosti nebo životopis vašeho oblíbeného zpěváka? Ještě před pár lety byste hledali v zaprášených poličkách a listovali tisícistránkovou encyklopedií. Dnes vám stačí zadat do vyhledávače klíčové slovo a dvěma kliknutími nalézt to, co potřebujete znát.
počítač a kódy
Byrokracie
Stále nás ještě nezbavili povinností docházet osobně na úřady, čekat tam dlouhé fronty a pak odcházet vytočení, co že to zase po nás chtějí. Přesto díky internetu můžeme takové nepříjemné cesty částečně omezit vyplněním formulářů online ušetřit čas.

Bankovní transakce
Díky internetovému bankovnictví máme možnost během dvou minut odeslat peníze na účet druhých, nastavit si limity, zaplatit kartou za vánoční nákup nebo si jen zkontrolovat zůstatek hotovosti.

Nakupování
Také jste z těch, co nesnášíte bezcílné bloumání po obchodech a zdlouhavé vybírání dárků na Vánoce či oslavu? I tyhle nepříjemnosti supluje využívání online prostředí. Dnes existuje miliony e-shopů s širokou nabídkou produktů a služeb, které si objednáte pár kliknutími.

Erotika
Přiznejme si to. Mnoho z nás tu a tam dostane chuť se trochu odreagovat zhlédnutím nějakého toho erotického materiálu, jehož je internetové prostředí doslova nasyceno. Nemusíme tak chodit do trafiky pro lechtivý časopis, což nám šetří jak čas, tak peníze.
videokonference
Vzdělávání
Na internetu je nepřeberné množství výukového materiálu, jenž nám může dopomoci se vzdělávat. Jen je potřeba filtrovat pravdivé a nepravdivé informace a nalézt důvěryhodné online prostředí, v němž se umíme orientovat a kde nalezneme pravdivé údaje..