Popožeňte svoje zažívání, prospěje to vaší linii

1.       Zkuste si hned po probuzení, ještě před tím, než se nasnídáte, napít čerstvě vymačkané citronové šťávy. Nejenom že to vaše tělo nakrmí dostatečným množstvím vitaminu C a draslíkem, který vám vydrží celý den, ale navíc to pomůže urychlit trávicí režim ve vašem těle.

2.       Pokud nefandíte citronu, případně trpíte alergií na citrusy, pořiďte si místo citronu jablečný ocet. Má podobné, ačkoli ne tak silné, účinky. Také neobsahuje draslík, proto byste do své snídaně měli zahrnout více čerstvého ovoce.

zelenina
3.       Před každým velkým nebo hlavním jídlem si dejte buď trochu citronu, zvlášť pokud budete jíst maso, nebo si připravte zelený salát s octem a troškou olivového oleje či kokosového oleje.

4.       Máte čas, jídlo můžete pořádně rozkousat. Věnujte se tomu, abyste nehltali, ale jídlo pořádně rozmělnili. Čím lépe ho rozkoušete a promícháte se slinami, tím jednodušeji se to bude našemu tělu trávit.

5.       Nejlépe pro svůj metabolismus uděláte, když budete jíst hodně zeleniny a ovoce, ovšem pozor: syrové.

6.       Dopřejte si celozrnné pečivo, tmavá chléb, vařené nebo pečené brambory a vejce, těstoviny a luštěniny. To byl měly být základní oblohy vašeho masa.

7.       Nezapomínejte na sport. Nemusí rovnou jít o běhání nebo zvedání činek, úplně stačí procházky, jít do práce nebo z práce pěšky, stačí protahovat tělo nebo dělat jógu. Zkrátka není dobré jenom sedět na místě a nevěnovat se ničemu, co vás rozvíjí.

citron

8.       Nezapomínejte, že aby vaše tělo fungovalo správně, musíte pravidelně a správně pít. Ideálně si dopřejte vodu bez bublinek, ledovou, například s několika lístky máty a dvěma plátky citronu.

9.       Pokud chcete žít zdravě a shodit při tom nějaké kilo, měli byste jíst několikrát denně, ale menší porce. Omezujte zbytečnosti, kterými se cpete jenom proto, že na ně máte chuť.