Plastová taška nebo obálka – na měkké zboží se ideálně hodí!

Odesílání zboží poštou či přes kurýrní službu je v poslední době oblíbenější, než kdy dříve. S tím se mění i obalové materiály, využívá se mnohem více druhů.

Plastová taška nebo obálka – na měkké zboží se ideálně hodí!

Říká se jim různě, jde ale o stejnou věc. Plastová obálka bývá někdy označována jako plastová taška, nejčastěji se využívá jako obalový materiál při posílání zboží, ať už z eshopů nebo mezi lidmi, má mnoho výhod a díky tomu, že je lehká, nezvyšuje se příliš hodnota objednávky kvůli přepravním nákladům a obálky jsou navíc skladné. V dnešní době je mnoho obalových materiálů, které se využívají, roste totiž i poptávka zboží nabízeného přes internet. Dávno jsou pryč časy, kdy se využívaly jen kartonové krabice.

pexels-photo-4498124

Výhody plastových poštovních obálek

Plastová obálka https://www.2pack.cz/obalky/plastove-obalky/plastove-obalky-60my/plastova-obalka-60my-320x450mm-2pack má nepochybně spousty výhod, díky neprůhlednému materiálu je obsah zásilky chráněn a nikdo tak nevidí, co je v obálce uložené, diskrétnost je tak stoprocentně zajištěna. Materiál je navíc dostatečně pevný a odolný, takže nehrozí poškození zásilky, její obsah je plně chráněn před okolními vlivy, obálky jsou vzduchotěsné, voděodolné a také brání před ušpiněním.

Obálky jsou však vhodné pouze pro odesílání měkkého zboží, nejčastěji se v nich přepravují oděvy, látky ale také galanterie, hračky, kabelky nebo boty. Klidně vám v nich ale mohou přijít i knihy nebo předplatné časopisů. Hodí se zkrátka pro všechno, co není vyloženě křehkým zbožím, které by se během přepravy mohlo lehce poničit. Některé plastové obálky mají pro větší ochranu vnitřní strany potažené bublinkovou fólií.

pexels-photo-1488463

Nikdo je neotevře

Obálky jsou chráněny i proti nechtěnému otevření cizí osobou, mají speciální lepící proužek, který nelze odlepit, bez toho aniž by došlo k viditelnému poškození. Na první pohled obyčejný plastový materiál, který nevzbuzuje přílišnou důvěru, má tak hned několik ochranných funkcí, a proto je tak oblíbeným obalovým materiálem posledních let. Obálky se vyrábějí v několika různých velikostech, tak aby vyhovovaly naprosto všem.

Zatímco dříve se zboží odesílalo převážně v klasických krabicích z kartonu, dnes už se můžeme setkávat s různými obalovými materiály, které se k přepravě zboží využívají.