Hlasová komunikace po internetu

Mezi mnohé lidi světa se pojem o internetu a počítači začal velmi rozšiřovat hlavně díky různým přednáškám. Takové přednášky se většinou konají pro starší lidi a důchodce, kteří mají spoustu času. Určitě všichni znáte jednu z nejvíce rozšířených komunikačních služeb – Skype. Možná také víte, že ji před poměrně dlouhou dobou odkoupil Microsoft, který se o Skype přestal starat dobře a už to jednoduše není to, co to bývalo. Znáte ale jiné komunikační služby?
stojan s mikrofonem
1. TeamSpeak 3: tato aplikace patří mezi opravdu hodně rozšířené komunikační aplikace. Vyšla před poměrně dlouhou dobou, a tak měla hodně aktualizací a verzí. Nejpoužívanější a aktuální verze je Teamspeak 3. Tato aplikace je už poměrně složitější než již zmíněný Skype. Pro komunikaci s kamarádem totiž nepotřebujete znát jen jeho jméno, ale třeba IP adresu serveru, na kterém je připojen. Po připojení na nějaký server je důležité také zvolit si místnost k hovoru. TeamSpeak, jak už z názvu vypovídá, slouží primárně ke komunikaci ve skupině lidí. Mnozí ji totiž používají jako součást firmy a starají se o ní. Server je totiž velice dobře administrovatelný díky právům k jednotlivým akcím, které můžete každému uživateli přiřadit.
mikrofon ve stojanu
2. Discord:jedná se o už poměrně novější aplikaci. Discord se snaží vzít to nejlepší z TeamSpeaku a Skypu a dát to do jedné aplikace. Musím uznat, že se jim to sakra dobře daří. Dokázali to zkombinovat velice dobře. Servery zde nemají žádnou IP, ale pozvánky, které tvoří administrátor serveru. Dokonce i dokázali zjednodušit správu serveru. Určitě mnozí z vás ocení to, že každý server může mít svoje vlastní smajlíky, které uživatelé s prémiovým účtem mohou používat na jiných serverech. Na rozdíl od TeamSpeaku nabízí zůstat na serveru dokud chcete. To dokáže dost usnadnit komunikaci. Dokonce nabízí i textové kanály, do kterých se samozřejmě pouze píše.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup