Jak stres promlouvá do našeho života

Na Internetu se můžete dočíst, jak nebezpečný je stres z hlediska různých chorob, jak přímo ovlivňuje srdeční činnost a krevní oběh, nervovou soustavu, funkci mozku a trávicích orgánů, a jak z lidí dělá doslova trosky. Každý to ví, a přesto většina z nás stresu propadá a mnohdy stále napodobuje podobná myšlenková schémata, která jej do stresových situací zaplétají.

nahá žena

Stres je také výrazným nebezpečím pro prostatu a erekci, pod jeho vlivem se zabrzdí produkce testosteronu, a jestliže není penis dostatečně prokrvován a muži nejsou schopni alespoň občas ejakulovat, přináší to potíže s prostatou a urychluje to její opotřebovávání a stárnutí.

Můžeme tedy kvalifikovaně tvrdit, že stres je zabijákem života, a že bývá hlavním viníkem mnoha problémů, a to nejen v partnerství. Paradoxem je, že jej k plnohodnotnému partnerskému vztahu vlastně vůbec nepotřebujeme, a že se bez něj klidně můžeme obejít. Bohužel se dnes stres mění do chronické podoby, tzn. situace nejsou přímo život ohrožující, ale berou nám sílu a energii a nakonec to dopadá jako v té lidové bajce, kdy „stokrát nic umořilo osla“. Sto drobných stresových situací za den vám sebere tolik sil, že nemáte na sex ani pomyšlení, a váš penis je namísto radovánek v posteli pouhým zakončením močové trubice.

ženské tělo

Co dál

Napadá vás, že takhle to dál nejde? Je dobře, že si to uvědomujete, a že je vám jasné, že stresu se nesmí podlehnout, a že je to nepřítel číslo jedna, proti němuž je nutné se postavit a nemilosrdně jej rozdrtit. Sepište si na papír všechny stresové situace, co vám „pijí krev“, a snažte se jednu po druhé systematicky řešit. Pořiďte si k tomu na pomoc adaptogeny – byliny, s nimiž se tento boj lépe zvládá. Adaptogeny snižují hladinu stresových hormonů a obnovují testosteron. Jsou to například Maca peruánská, Korejský ženšen, Shatavari, Brahmi, Ashwagandha nebo Kotvičník zemní. nemusíte pak řešit otázku, kde koupit Viagru.