Helsinky

Pokud se rozhodnete navštívit severské město Helsinky, určitě neuděláte chybu! Pro každého se zde něco najde. Určitě bych doporučila mořskou pevnost Suomennlinu. Je to naprostý unikát a pevnost Suomennlina je dokonce v seznamu UNESCO. V češtině Suomennlina znamená Finský hrad. Pevnost nabízí prohlídku, ponorku Vesikko, několik muzeí jako Muzeum Suomennlina, Vojenské muzeum, Muzeum hraček. Suomennlina se nachází na 6 ostrovech a pro Finy je toto místo doslova rájem. Krásná příroda, trasy pro turisty, kavárny, restaurace, obchody, možnost pikniku. Seznámíte se tak s historií severu i přírodou. Kdybyste tuto mořskou pevnost nenavštívili, jako byste ani nebyli ve Finsku. JO a různé typy ohledně tohoto skvostného místa najdete v jeho online průvodci. No není to luxus? Pokud jste fanoušky trhů, a tak v Helsinkách najdete celoroční trh Kauppatori.

Finský hrad

Můžete si zde koupit různé místní produkty. A po nákupu zavítat si prohlédnou Prezidentský palác a Helsinskou katedrálu. Obě budovy jsou hnedka u trhu! Určitě stojí za zmínku Uspenskin katedraalii. V překladu to znamená Chrám Zesnutí Bohorodičky. Jedná se o největší pravoslavný chrám v západní a severní Evropě. Připomíná staruský kamenný chrám. Ano, na Finsko měla vliv trochu ruská kultura. Pokud máte rádi atrakce, co takto navštívit Skywheel Helsinkii? Je to ruské kolo, které najdete třeba v Londýně či v Paříži. A jeho příjemným překvapením je, že v jedné gondole je suana. 

Ruské kolo

Milujete zábavu? Takže zavítejte do parku Linnanmanki. Krom dřevěné horské dráhy, která je asi nejvíce oblíbená, můžete si zde užívat asi dalších čtyřiceti atrakcí. Hned u parku se nachází také podmořský svět SEA IFE Helsinky. TVoří ho různé zóny: Prales, Baltské moře, oceán, tropy… Skanzen Seurasaari byste také měli navštívit. Pokud jinde neexistuje „stroj času“, tak zde ano. Podíváte se, jak se kdysi žilo na venkově ve Finsku. Přístav v Helsinkácch je zajímavý a pěkný a je velmi rušný, máte rádi život? Rádi umění? Takže zavítejte do Muzeum umění Amos Rex, bylo otevřené v roce 2018. Najdete zde moderní a tradiční umění a můžete si zde kochat různými krásnými díly jak v exteriéru, tak v podzemí. Krom dalších památek a parků se v Helsikách můžete vydat plavbou lodí, dát si dobrou kávu či horkou čokoládu v Cafe Regatta. BTW: Finové vypijí klidně devět šálků kávy za den. A pak se třeba vyklidnit v sauně. Nejlepší jsou asi sauny Allas Sea Pool a Löyly. A na milion saun jinak připadá asi dva a půl milionů lidí! ANo, sauna je z Finska a Finové jsou největší milovníci saun a saunové kultury. No, takže už se těšíte do Helsinek? 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup