Clash royale

Tuto hru jsem velice nedávno začal hrát, jelikož ve vesnici, kde bydlím, vypadl na hodinu proud. Věděl jsem o ní již dlouho, ale nějak jsem ji nevěnoval pozornost. Jak tedy vlastně funguje?
Ve hře jsou primárním prvkem karty, které vylepšujete a tím zlepšujete jejich schopnosti. Tyto karty se získávají z beden. O nich ale později.
sci-fi voják

Základní hra

Asi s prvním, co se setkáte hned po nějakém jednoduchém tutoriálu, bude hra proti hráči. V té máte jediný cíl – zničit pomocí vašich již vlastněných karet věže oponenta. Celkem jsou 3. Dvě vedlejší a jedna hlavní. K hlavní věži máte přístup až tehdy, kdy zničíte alespoň jednu vedlejší věž. Všechny věže útočí na všechny vaše jednotky postupně. Vždy si vybere jako cíl tu jednotku, která je k dané věži nejblíže. To stejné platí o vašich jednotkách. Vyberou si nejbližší cíl, který pro ně je a po něm začnou útočit. Oponent má samozřejmě za úkol úplně to samé a vy se jeho útokům musíte ubránit, ale zároveň ho porazit. Pokud zničíte hlavní věž, automaticky jste vítěz.
vítězství v pc hře
Po každé výhře dostanete nějakou náhodnou bednu. Bedny se dělí podle jejich vzácnosti. Vzácnější vám dají více karet a zároveň i větší šanci na lepší karty. Vašim cílem je vždy dostat co nejlepší kartu na nejvyšší úroveň.
Tím se dostáváme k úrovním karet. Pokud kartu vlastníte a dostanete z bedny tu samou kartu, pak se vám přičte jejich počet. Pokud máte určitý počet karet, můžete kartu vylepšit na další úroveň. Každá karta může dosáhnout maximálně 13. úrovně. Ovšem je to velice složité ji získat. Hlavně třeba legendární karty jsou velice komplikované na získání.
Kromě truhly dostanete z výhry také trofeje, které symbolizují nějaký postup ve hře. Čím více trofejí máte, tím lepší jste. Posouváte se také do dalších „arén“, které vám zpřístupňují nové karty. Pokud ovšem prohrajete zápas, trofeje se vám odečtou a můžete se ze své arény také propadnout do arény nižší.