Vypěstujte si vlastní křupavou úrodu i vy

Zahradničení tak, jak jej všichni známe je skvělá kratochvíle a velice užitečný koníček, ovšem není zdaleka pro každého. Někomu chybějí potřebné znalosti a dovednosti, jiný postrádá potřebný kus půdy anebo alespoň balkón, který by mohl osázet zeleninovými truhlíky. Nicméně v současnosti v oblasti pěstování zeleniny figuruje trend, u kterého tyto překážky neplatí. Jedná se o pěstování klíčků, do kterého se může pustit úplně každý.

sazenice

Klíčení semínek je v současnosti v kurzu jak u mladých, tak u starších lidí, protože je maximálně jednoduché, nenáročné na prostor i na péči, a navíc levné a zdraví prospěšné. Jedná se tak o aktivitu, které se mohou oddávat všichni bez rozdílu, ať už žijí kdekoli a mají minimum znalostí či peněz.

Ke klíčení semínek toho nebudete mnoho potřebovat. Stačí vám vhodná nádoba na klíčení, semínka, která budete klíčit a voda. Dále je potřeba světlé a relativně teplé místo, které si mohou všichni snadno zajistit třeba umístěním nádoby na klíčení na okenní parapet.

Pokud jde o vhodnou nádobu na klíčení, máte hned několik možností. Ideální je speciální miska či sklenice na klíčení, která vám už tak snadný proces ještě více ulehčí. Ovšem využít můžete i obyčejnou zavařovací sklenici, jejíž víko proděravíte do podoby síta, kterým budete odlévat přebytečnou vodu.
Stejně tak pořízení semínek na klíčení je hračka. Využít můžete nabídku specializovaných prodejen anebo běžných zahradnických potřeb, dbát byste měli jen na to, aby se jednalo o kvalitní semena, která nejsou nijak chemicky ošetřena, třeba mořením.

sklenice na klíčení

Jakmile máte vše potřebné, vložte semena do sklenice a zalijte vodou. Nechte je několik hodin bobtnat, třeba přes noc. Následně přebytečnou vodu slijte a semínka udržujte několik dní ve vlhkém a teplém prostředí tak, že je budete pravidelně prolévat vodou – stačí několikrát denně. Brzy se vám odvděčí úrodou křupavých klíčků nabitých tím nejlepším, co vám příroda může nabídnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup