Vybarvěte svým zaměstnancům kanceláře

Chtěli byste motivovat své zaměstnance k vyšším výkonům? A přemýšleli jste někdy nad tím, jak vypadají jejich kanceláře? V těch tráví celý svůj pracovní den, a proto je potřeba, aby se v nich cítili dobře. Jedině zaměstnanci, kteří jsou ve svém prostředí spokojení, odvádí výbornou práci, se kterou budete spokojeni. Dopřejte jim proto příjemné prostředí.

Kromě vybavení kanceláře jsou důležité také barvy. Určitě víte, že každá barva evokuje jiné emoce a činnosti a proto je dobré nezapomínat na ně ani v pracovním prostředí.
barevné šanony

Základem je používat světlé barvy. Kromě toho, že působí pozitivně a svěže, také odrážejí světlo, čímž prosvětlují celou místnost a vytvářejí tak příjemné pracovní prostředí. Navíc také můžete ušetřit na elektřině – není potřeba tolik svítit. Ideální je tedy co největší podíl bílé barvy doplněné zemitými barvami, tedy hnědou, béžovou a šedou. Tyto barvy uklidňují a nevyvolávají žádné nežádoucí dráždivé emoce.

Tyto základní barvy můžete doplnit těmi výraznějšími a to podle toho, co chcete ve svých zaměstnancích vyvolat.

Nejvíce doporučovanou doplňkovou barvou do kanceláří je světle modrá, která podněcuje produktivitu, ale zároveň má uklidňující účinky. Spojuje tak dva protiklady, které potřebujete. Navíc pomáhá k dlouhodobému soustředění. Jedinou nevýhodou je, že může splývat se základními barvami a proto je třeba kancelář oživit barevnějšími doplňky.

Pokud chcete, aby byli vaši zaměstnanci akční a nabuzení do práce, použijte žlutou. Ta působí svěže, ale ne agresivně a podporuje kreativitu a tvořivost. Je proto ideální barvou pro doplňky v kanceláři. Kombinace šedé a žluté je ideální.
modrá kancelář

Chcete-li mít klidné a vyrovnané zaměstnance, použijte na jejich kanceláře zelenou barvu, se kterou nikdy nešlápnete vedle.

Červenou barvu je vhodné použít spíše na koberec nebo nábytek. Je to sice barva, která povzbuzuje a podporuje kreativitu, ale zároveň je to velice agresivní barva, proto není dobré to s ní přehánět.