Sex ve městě

Pokud je hlavním tématem seriálu Sex ve městě hledání lásky, pro ženy, bez rozdílu věku, patří tento mezi nejoblíbenější. Jeho reprízy lze zhlédnout i v televizi, v pozdních večerních hodinách A proto, když se na plátnech kin objevil stejnojmenný film, o kterém jeho režisér říká, že je o tom, co se stane, když lásku najdete, jeho návštěvnost byla vysoká. Stejně jako jeho pokračování ve filmu Sex ve městě 2. Příběh čtveřice newyorských kamarádek – Carie, Samanthy, Charlotte a Mirandy, které prožívají své životy na Manhattanu.
herečka se smíchem
Jsou vtipné, krásné a všemožně se snaží vyrovnat s přibývajícími lety. Herečky se svých filmových rolí, stejně jako v seriálu, zhostily opět na výbornou. Dá se říct, že film je oslavou ženského přátelství. Mužské postavy jsou odsunuty do pozadí. A snad proto je jim tento „holčičí“ film zapovězen. Pro ženy, které si hlavní hrdinky oblíbily, bude příjemným překvapením, pokud se začne natáčet zamýšlený Sex ve městě 3. 

 Audreey Hepburn

Jíst, meditovat, milovat

Další z filmů, určený převážně ženskému publiku, v hlavní roli s Julií Robertsovou,  je natočen podle úspěšného románu Elizabeth Gilbertové. Jíst, meditovat, milovat. I v tomto případě je potřeba se rozhodnout, jestli si nejdříve přečtete knihu, nebo zhlédnete film. Vypráví o pouti mladé dámy, která se vydá, po rozvodu a dalším nevydařeném vztahu, za pozemskými i duchovními rozkošemi. Napříč Itálií, Indií a Indonésií. V naději, že pochopí, kam chce svůj další život nasměrovat. Hrdinčina cesta končí v Indonésií, kde se stane na ostrově Bali žačkou místního šamana, což jí do života přinese vnitřní rovnováhu a stanovení základních životních hodnot. V internetovém magazínu se můžete, pod titulkem skvělé filmy pro ženy, nechat inspirovat dalšími čtyřmi filmy. Všechny řeší věčné ženské téma – tři z nich s nebývalým humorem a za návštěvu kina určitě stojí.