Osvěžení v létě

V létě je vhodné nosit bavlněné oblečení, které případný pot vsákne. Bavlna je příjemnější pro pokožku. Měli bychom nosit volnější oblečení, aby pokožka mohla volně dýchat a také zvolit vhodný oděv do tohoto období.
zrcadlení ve vodě
Využívat můžeme volně dostupný zdroj – vodu, která tělo hydratuje a osvěží. Můžeme si ji dát do ledničky, nebo přidat pár kostek ledu. Ledové kostky můžeme cucat jako bonbóny, ale jsou pro nás nekalorické. Pokud máme možnost, můžeme si umíchat následující osvěžující nápoj. K tomuto nápoji potřebujeme: malinový sirup, kostky ledu, pomerančový džus, sodovku, citron, višeň. Na dno sklenice patří sirup, poté do poloviny sklenice kostky ledu, následuje pomerančový džus a nakonec přilijeme sodovku. Zdobením může být plátek citronu a višeň.
Na stánku se zeleninou a ovocem máme možnost zakoupit meloun, který skladujeme v lednici. Ten nám poslouží například na odpolední svačinku. Dalším potravinovým chladičem je zmrzlina, která je přímo z mrazáku.
Pokud jsme vlastníkem bazénu a máme jej dostupný rovnou na zahradě, nemusíme jezdit na koupaliště, platit vstupné, ukazovat se v plavkách a sdílet bazén s několika dalšími návštěvníky.
krájený meloun
Pokud bazén nemáme, můžeme jet právě na koupaliště, nebo využít zahradní hadici. Další možností je rybník. Měli bychom si předem zjistit, jaká je kvalita vody. V poslední řadě je dobré zmínit i studenou sprchu doma, pokud jsme stydliví a nechceme se ukazovat v plavkách, je to pro nás dobrá volba. Můžeme si do ní zajít i několikrát denně a máme jí všichni v pohodlí domova.
Ve stínu je vždy o něco méně stupňů, takže se před sluncem a teplem můžeme schovat právě sem a nalezneme zde trochu chlad.
V horku je důležitá hydratace, takže nesmíme zapomínat doplňovat neustále tekutiny.
Kdo má doma rozprašovač, může si do něj dát vychlazenou vodu z ledničky a tu si poté aplikovat kamkoliv po těle i na obličej.