Kuba – perla Karibiku

Kuba patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější místa na světě. Důvodů najdeme mnoho. Je to velmi specifická země. Karibské země si získaly oblibu turistů a Kuba nabízí nejlevnější ceny. A kromě toho – je to neobyčejně specifická a krásná země, kterou prostupují pozůstatky po období kolonialismu a přísný socialistický režim. I navzdory režimu je to země nejlepších doutníků na světě, mojita a živé salsy. Nicméně i socialistický režim vítá cestovní ruch, který pro chudou zemi představuje velmi vítaný zdroj financí.

kokosové palmy

Pokud se chcete vydat na Kubu, určitě zvažujete, zda se vydat s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst. Záleží jen na Vás, jak se rozhodnete.

Zcela jedinečné je hlavní město Kuby Havana. Je to staré koloniální město založené v roce 1515. Město se nachází na seznamu památek Unesco a říká se mu Paříž Karibiku.

Pokud sháníte ubytování, určitě stojí za to vybrat si nějaký koloniální hotel, který nabízí jedinečnou atmosféru. Pokud jedete na vlastní pěst, využijte služby bookingu.
chevrolet na Kubě

Havana je překrásné město plné krásných budov, které bohužel nemá kdo opravit, chybí finance, a proto často vzácné budovy spadnou. Je to nevýslovná škoda.

V Havaně byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu některé z továrny na výrobu doutníků. Zajímavé totiž je, že jsou vyráběny podle starých technologií bez využití jakékoli techniky.

Na každém rohu najdete bar, ve kterém hraje místní kapela salsu. To si rozhodně nesmíte nechat ujít.

V Havaně se nachází také jedna z nejstarších katedrál na území celého amerického kontinentu. Jedná se o katedrálu Svaté Panny Marie.

Na Kubě je ovšem spousta dalších míst, které si nesmíte nechat v žádném případě ujít. Například si určitě udělejte výlet do pohoří Ecambry´s, kde se pěstuje proslulá kubánská káva.

Velmi působivým místem je také vesnice Guama. Jedná se o indiánskou vesničku, která se odmítala podrobit Španělům. Dodnes zde turisté jezdí za původní kulturou.