Korsika – perla Středozemního moře

Jestlipak víte, který ostrov je ve Středozemním moři nejkrásnější? Určitě je to věc názoru. Ale staří Řekové pokládali za ten úplně nejpůvabnější Korsiku. Proto ji nazývali „Kallisté – Nejkrásnější“. Podle návštěvníků, kteří na tento ostrov zavítají, měli staří Řekové naprostou pravdu. Jen si to představte:
– voda naprosto průzračná
– bělejší písek byste těžko hledali
– rudé porfyrové útesy
– podnebí teplé a slunečné.
krajina na Korsice
Prostě ráj na zemi. Celou tuto úchvatnou scenérii dokreslují zalesněná území, která lemují pohoří, jenž se tu vypíná. Nejvyšším štítem je Monte Cinto, který měří dva tisíce sedm set metrů a na jehož vršku zůstává věčný sníh.

Ostrov, který není komerční

Na ostrov přijíždí ročně kolem dvou miliónů návštěvníků, ale rozhodně tu nečekejte místa, která jsou přeplácaná hotely a turistickými středisky. Je tu jen pár letovisek. Ostrovu vévodí spíše údolí, která jsou poseta malebnými kamennými vesničkami.
· Na ostrov Korsika se můžete dopravit buď letecky nebo trajektem.
· Jestliže si chcete ostrov ale opravdu užít a nic nevynechat, doporučuje se přijet vlastním autem.
domy na útesu
NEPOČÍTEJTE S ANGLIČTINOU
Pokud si chcete vychutnat pobyt na tomto ostrově v době, kdy je na něm nejméně turistů, pak je nejlepší dobou ta mimosezónní. Má to ale jedno úskalí.
– Počasí je tu velice proměnlivé.
– Na jaře vás na horách může zaskočit sníh a v přímořských oblastech tropická vedra.
moře na Korsice
Se stanováním je to tu stejné, jako téměř všude. Postavit stan je možno pouze v kempech, kterých je tu ale dostatek. Jestliže nemluvíte francouzsky, raději si s sebou vezměte slovník. Ne všude se dá domluvit anglicky. Mohli byste mít problém i s jídelním lístkem v restauracích. Často bývá jen ve francouzštině. Na ostrově se narodil jeden velice známý muž. Už tomu bude dvě stě padesát let, kdy tu přišel na svět budoucí francouzský císař Napoleon Bonaparte.