Jak si užít dovolenou

Ležet na pláži, popíjet drink a okukovat toho opáleného sympatického barmana je sice hezká představa, ale pokud na takovou dovolenou jezdíte rok, co rok, chce to změnu.

Třeba takové Rakousko je ideální destinace na letní dovolenou. Říkáte si, co budete dělat na horách bez sněhu? Nebojte, vyžití Vám určitě chybět nebude.

horský penzion

Pokud se Vám do kopců nebude chtít vydat pěšky, můžete využít lanovky, které jezdí i v létě. Nahoře na Vás bude čekat nezapomenutelný výhled a většinou i nějaká útulná hospůdka, kde se můžete posilnit dobrým drinkem, nebo třeba domácím chlebem se sádlem a cibulí. V kopcích jsou různé atrakce pro turisty, jako třeba rozhledny, dětská hřiště, pohádkové stezky, přírodní odpočívárny u krásných průhledných jezírek. Dolu se můžete vydat po svých a kochat se tou úžasnou přírodou. Sem tam Vám přes cestu přejdou krávy a ve vyšších polohách můžete i v létě narazit na nějakou tu trochu sněhu a postavit si třeba sněhuláka.

Pokud budete horami pokocháni do syta, doporučuji podívat se do nějaké ze soutěsek. V případě horšího počasí se nabízí prohlídka hradu či zámku. A když už máte kultury dost, můžete si zahrát venkovní minigolf.

krávy na pastvě

Možností je opravdu spousty, stačí si jen vybrat. A po takto náročném dni není nic lepšího než zajít načerpat síly do termálních lázni, kde si užijete večerní koupání ve venkovním vyhřátém bazénu s luxusním výhledem do hor.

I když místní hospůdky vypadají kouzelně a obsluha v krojích je milá a ochotná, je na místě trocha opatrnosti. Domácí štrůdl, nebo horké kakao Vás určitě nadchnou, ale s většími jídly to je poněkud horší. Většinou se jedná o ne moc povedené polotovary. Pokud najdete dobrou hospodu, rozhodně se ji držte. A když ne, zastavte se cestou domů v místním supermarketu a nějakou rychlovku si udělejte sami v penzionu. Dejte si k ní skleničku dobrého vína, usaďte se na terasu a vychutnávejte jídlo i atmosféru toho krásného letního večera.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup